​Вербна неділя

Сьогодні православний світ відзначає Вхід Господній в Єрусалим, або Вербну неділю. Цей день передує початку найбільш суворої Страсної седмиці Великого посту, коли віруючі повинні обмежувати себе не тільки в їжі, але і в мирських справах, а вільний час присвячувати молитвам і покаянню. Головним же атрибутом цього свята є верба, яку люди несуть до церкви, щоб освятити і зберігати в домі як оберіг цілий рік – до наступної Вербної неділі.

Згідно з Євангелієм цього дня Ісус Христос в’їжджав до Єрусалима на віслюку, і народ, визнавши в ньому Месію, зустрічав його радістю і криками «Осанна!», устеляючи дорогу своїм одягом і пальмовими гілками. Оскільки пальми в Київській Русі не росли, з приходом до нас християнства цю дивовижну для слов’ян рослину замінила верба, яка на свято Входу Господнього в Єрусалим стала символізувати визнання Христа народом.

У цей святковий день була відслужена святкова Літургія, після якої було звершено освячення гілок верби.