Чому християнам нав’язують штучне святкування 14 лютого (духовність)

7www.stihi.ru

Церква має свято закоханих – 8 липня – це день святих Петра і Февронії.

Згадаємо про  дату, яку у нас гучно і масово святкують. Це день «святого Валентина» Свято це язичницьке і православним християнам святкувати їм не варто.

Якщо говорити про «Валентина», то тут маємо прямий обман, адже 14-го лютого немає згадки про святого з таким ім’ям. Не зустрінемо його ні в православному ні в католицькому календарях під цією датою. Натомість у житіях святого мученика Валентина Доростольського (228 рік, пам’ять 7-го травня), священномученика Валентина єпископа Італійського (274 рік, пам’ять 12-го серпня), священномученика пресвітера Валентина Римлянина (269 рік, пам’ять 19-го липня) не знаходимо розповсюдженої версії про романтичну історію виникнення цього «свята». Причому ці святі спільні як для Православної, так і Католицької Церкви.

Вигадали свято на заході як елемент масової культури та індустрії розваг, завдяки чому зацікавлені кола заробляють великі гроші. А оскільки сучасна масова культура просякнута еротизмом, тобто явищами і речами, що покликані збуджувати тілесний потяг до протилежної статі (і не лише до протилежної), то потрібно було вигадати і день закоханих.

Підтвердженням цьому є те, як, зазвичай, нам пропонують «святкувати». Це і конкурси поцілунків на майданах, і більш відверті речі на дискотеках та в нічних клубах, на телебаченні і в пресі. Дуже часто все це не закінчується подарунком «валентинки». Характерно, що цього року в одній зі шкільних газет, підготовленій старшокласниками до «Дня закоханих», автору довелося побачити символіку блудного журналу «Плейбой».

На противагу культу чуттєвості, на противагу язичницькій традиції виставляти на показ інтимну сторону життя людини, ми у християнській вірі знаходимо те справжнє, що єднає чоловіка і жінку – цнотливість до шлюбу, скромність, стриманість, жертовність, повагу, любов у шлюбі.
До речі, Православна Церква має свято закоханих – це день святих Петра і Февронії, яких вшановуємо саме за згадані вище чесноти (8 липня).

Проповідь у неділю: про блудного сина

bludnyjj_syn

„Отче, я прогрішився проти Неба й проти Тебе”. (Лк 15,18).

Сьогоднішня притча гарно змальовує подію відда­лення блудного сина від батьківського дому, а також його моральне падіння, відтак розкаяння і повернення знову у батьківський дім..

Блудний син, який розтратив все майно, – це грішник, який втратив Божу ласку. Блудний син своїм учинком показав усім грішникам приклад розкаяння і поправи. Щасливий блудний син, що вчасно пізнав глибину свого падіння і розкаявся. Так повинен поводитися кожен грішник, який втратив ласку Божу і потрапив у неволю гріха. На велике щастя, людина у цій неволі має доброго приятеля — Боже милосердя. При цьому пам’ятаймо, що Боже милосердя також має свої межі.

Найкраще висвітлене Боже милосердя у притчі про Блудного Сина. Він дуже важко засмутив свого батька, забрав частину майна, покинув рідну хату, змарнував усе на чужині у розпусному житті, а коли він, голодний, обідраний, із жалем повернувся до батька, то добрий батько забув про все, вибіг йому назустріч, обняв його, як свою найкращу дитину і запросив до хати. Так приймає Господь Бог розкаяного грішника. Ніякий гріх, ніяка образа не може перебороти Божого милосердя…

Якщо сьогодні уважно глянемо на світ, то побачимо, що в ньому є дуже багато блудних синів, які подібно стали жертвою гріха. Оче­видно, що і їм бракує цієї чудотворної сили, яка би порушила їхнє серце і совість та вказала б на дорогу до доброго батька — Небесно­го Отця через щирий жаль, розкаяння у Святій Сповіді. Тому, хто відчуває на своєму серці якусь провину, скажімо і ми: „Встану, по­кінчу з усяким беззаконням і гріхом, розпочну каятися і просити з жалем прощення: “Отче, я прогрішився проти Неба й проти Тебе”,..

Немає такої людини на світі, яку би Господь Бог не хотів помилувати. Немає гріха, якого би Господь Бог не міг простити. Ще не пізно і нам, але не будьмо байдужими до власного спасіння.

ПРИКЛАД. Монах на ім’я Арсеній молився якось за навернення грішників і почув голос: “Ходи, Арсенію, я покажу тобі людські діла”. Показав йому різних людей, які щось важке несли на своїх плечах. “Бачиш, – сказав ангел, – такими не розумними є всі люди, які мають на своїй совісті важкі гріхи, але вони, замість того, щоб каятися у них і зменшувати свій тягар, ще збільшують його”. Багато людей серед духовної байдужості відкладають поправу із дня на день, а тим часом тягар збільшується. Серце кам’яніє, а життя на­ближається до свого кінця. Що скажемо у своє оправдання Богові, Який так багато проявив до нас милосердя, але ми не бажали скори­статися із нього?

Хіба поміж нами немає таких? Коли хтось заподіяв нам якусь кривду, образив, знеславив, ми говоримо, що нас це бо­лить, тому ми не можемо йому чи їй простити! Але Господь нам прощає! У Святому Письмі написано: “У той час, коли ти до Мене навернешся, прощаються всі твої гріхи і провини, бо Я не хочу смерті грішника, але хочу, щоб навернувся і жив”.

Якщо сьогодні ласкавий Небесний Отець кличе нас до навернення, не відкладаймо, але промовмо так, як промовив колись Євангельський блудний син: “Отче я прогрішився проти Неба й проти Тебе. Я не достойний більше зватися Твоїм сином. Прийми мене як одного з твоїх наймитів” (Лк 15, 18-19) Отже, маймо непохитне переконання, що Ісус Христос прийме нас у Свої обійми, винесе нам нову чисту одежу ласки Божої, вкладе нам перстень на руку на знак синівства Божого і справить нам велику гостину, і буде велика радість на Небі, бо “син цей був мертвий і ожив, пропав був і знайшовся для Неба, Бога і вічного спасіння!” Амінь.