Освячення Царини

Кожного року у час від Пасхи до Святої Тройці у  церквах проходить освячення царини, тобто колосків молодої пшениці. Святять царину для того, щоб оберегти врожай від буревію, грому, смерчу, сильних вітрів, та від знищення шкідниками плодів городини та усієї поживної рослинності.

Сьогодні у день Зелених свят  настоятель Чинадіївського Свято-Миколаївського храму о.Георгій. освятив Дар Божий – колоски пшениці.

З Божого благословення, яке дав вірникам священик, прихожани храму понесли освячену пшеницю до своїх осель, до рідних, ближніх людей та друзів. Бо колоски пшениці  – це символ достатку, багатого врожаю, благодаті та родинного щастя. Також освячені колоски – «хліб людський», який вірники понесли додому, збереже їхні домівки від усякого лиха, біди, негараздів, лютого й розгніваного грому, блискавки та бурі.

Джерело: Дзямко Жанна

Проповідь на Свято – День Святого Духа

У наступний за П’ятидесятницею понеділок звершується свято на честь Святого Духа.

Це свято було встановлене Церквою «заради величі Пресвятого і Животворящого Духа, яко єдиний є (від) Святої і Жівоначальния Трійці», у протидію вченню єретиків, що відкидали Божество Святого Духа і единосущность Його з Богом Отцем і Сином Божим.

Святий Дух єдиний з Отцем і Сином у всьому, тому Він здійснює з Ними все, будучи самовладним, всесильним і благим. Через Нього подається всяка мудрість, життя, рух, Він – джерело всякого життя. Він має все, що мають Отець і Син, «крім ненародження і народження», виходячи від єдиного Отця. Святий Афанасій говорить: «Дух Святий від Отця не створений, не створений, не народжений, але походить». Але в чому полягає исхождение Святого Духа від Отця для нас незбагненно, як незбагненно і народження Сина. Тому Свята Православна Церква ніколи не вирішувалася піддавати цю таємницю Божества -людському, але завжди сповідувала її, згідно з вченням Спасителя нашого Ісуса Христа (Ін. 15:26). Господь відкриває людині тільки те, що необхідно для його порятунку, і багато таємниць залишаються для нас за непроникною завісою.

Збагачуючи людини духовними дарами і вирощуючи в ньому плоди духовні, Дух Святий прикрашає людину і різноманітними чеснотами, робить його, за словом Писання, древом добрим, творить добрі плоди (Мф. 7:17). Життя по Духу Святому ясно виявляється в плодах Духа, до яких відносяться, за словами апостола Павла, «любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, стриманість» (Гал. 5:22-23).Амінь