Проповідь на Благовіщення Пресвятої Богородиці

icon-Blahovischchennja01

Во ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!
Дорогі браття і сестри!

Сьогодні ми з вами зібралися у Божому храмі, щоб відзначити знаменне свято, яке започатковує основу нашого спасіння, це свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, коли архангел Гавриїл сповістив Пресвятій Діві Марії, що від неї народиться Спаситель світу. Тому і у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці Свята Церква нагадує нам слова святкового задостойника: «Благовіствуй земле радість велику, хваліть небеса Божу славу». Чому ж церква Христова закликає нас радіти? Чому земля прославляє славу Божу, благовіствуючи велику радість?

В цей день християни переповнені духовного піднесення, бо здійснилася велика подія в житті людства. Архангел Гавриїл у святому благовісті приніс нам радісну звістку проте, що Христос обіцяний Месія народиться від Діви.

Далеко від Бога жило людство до цього святого дня. Після гріхопадіння тільки деякі вибрані люди жили святою надією, що прийде обіцяний Спаситель і знову з’єднає людей з Творцем а людська душа знайде спокій з Богом, який вона втратила через те, що попала у рабство гріха та смерті. Думка про Відкупителя була вказуючою зіркою старозавітного людства і ось нарешті в призначений час прийшов небесний Благовісник і сказав: «Радуйся благодатна Господь з тобою» (Лк.1.28).

Свята і Пречиста Діва як чудесна зірка, явилася передвісницею сходу Сонця Правди Христа Бога нашого. Про цю священну подію пророкував старозавітний пророк Малахія: «А для вас благоговіючих перед Моїм іменем, зійде сонце правди і зцілення в його проміннях» (Мал.4.2). Розганяється страх, приходить благодать, щезає темрява, наступає день. Минула ніч наблизився день, отже відкиньмо діла темряви і одягнімося в зброю світла – закликає апостол Павло (Рим.13.12).

На Благовіщення Пресвятої Богородиці ми з вами святкуємо початок Новозавітнього дня, адже від сьогоднішнього дня присікається і зупиняється гріховний розвиток людства. Це день з якого бере початок наше спасіння, про це свідчить святковий тропар який урочисто проголошує: «Сьогодні початок нашого спасіння…». Сьогодні настав час сповнення святої обітниці Господа, що сім’я жінки зітре голову змія (Бут.3.15).

В Назареті Свята Діва приймає радісну звістку про народження Спасителя світу. Вона як непорочна невіста сподобилася такої честі через осінення благодаттю Святого Духа. Адже як ми чули із євангельської розповіді архангел Гавриїл сказав до неї: «Дух Святий зійде на Тебе і сила Всевишнього осінить Тебе» (Лк.1.35). Премудрий Соломон в пророчому натхненні говорить: «Ось зима вже пройшла, дощ минув, перестав; на землі показалися квіти; настав час співу, і голос горлиці чути в нашій країні; смоківниці розпустили свої бруньки, і виноградні лози розцвітають видаючи пахощі» (Пісні 2.11-13). У цих словах дорогі у Христі, ми повинні духовно розуміти, що сьогодні відбувся перехід від холодної гріховної темряви, до світлої, теплої, небесної весняної радості, тому, що через сьогоднішнє свято Благовіщення, до нас наблизилось Сонце Правди Христос.

Благодатна Свята Діва з Назарету, тиха і смиренна сьогодні піднесена до Божественного достоїнства. Сьогодні ми споглядаємо красоту Божественної Небесної Діви, радіємо святому торжеству і насолоджуємося благодаттю, яка обіцяна нам благою і радісною звісткою святого архангела Гавриїла, проте, що незабаром народиться Спаситель світу.

Співайте Господеві вся земля благовістіть день у день Його спасіння (1Пар.16.43) хваліть небеса Божу славу. Торжествуйте славною радістю, нехай зішле Господь свою благодать всім які полюбили Його (2Тим.4.8). Радійте несказанною преславною радістю, яка наповнює наші серця у цей світлий празник Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Тому дорогі брати і сестри з молитвою на устах Пресвятая Богородице спаси нас віддаймо все своє земне життя в ЇЇ пречисті руки, під її омофор, бо Вона надія наша в небі і заступниця в потребі.Амінь